2007 2A PLAYOFF SCORES


DIVISION I

Region I
BI-DISTRICT
Fort Stockton, bye
Muleshoe 56, Sanford-Fritch 14
Littlefield 35, Denver City 6
Early 56, Merkel 14
Kermit 23, Brady 20
REGIONAL
Littlefield 28, Muleshoe 21 OT
Early 24, Kermit 12
QUARTERFINALS
Early 17, Littlefield 14

Region II
BI-DISTRICT
Henrietta 15, Godley 9
Caddo Mills 41, Grandview 21
Farmersville 42, Pottsboro 14
Winnsboro 21, Pattonville Prairiland 6
REGIONAL
Caddo Mills 34, Henrietta 6
Farmersville 35, Winnsboro 6
QUARTERFINALS
Farmersville 42, Caddo Mills 6
SEMIFINALS
Farmersville 30, Early 20

Region III
BI-DISTRICT
Daingerfield 35, Jefferson 14
Tatum 47, Blooming Grove 14
McGregor 49, Teague 35
Newton 55, Buna 8
REGIONAL
Tatum 24, Daingerfield 14
Newton 35, McGregor 14
QUARTERFINALS
Tatum 20, Newton 16

Region IV
BI-DISTRICT
Salado 17, Hempstead 7
Hitchcock 18, Edna 13
Universal City Randolph 35, Cotulla 6
Santa Rosa 38, George West 10
REGIONAL
Salado 49, Hitchcock 0
Santa Rosa 26, Universal City Randolph 6
QUARTERFINALS
Salado 60, Santa Rosa 0
SEMIFINALS
Tatum 41, Salado 31
DIVISION I STATE CHAMPIONSHIP
Farmersville 27, Tatum 24 OT
DIVISION I STATE CHAMPIONS
Farmersville Fighting Farmers

DIVISION II

Region I
BI-DISTRICT
Canadian 48, Tulia 14
Childress 42, Post 0
Coleman 17, Haskell 7
Crane 50, Comfort 21
Stratford 21, Bushland 10
Idalou 26, Abernathy 9
Ballinger 35, Coahoma 20
Blanco 24, Reagan County 14
AREA
Canadian 43, Childress 28
Coleman 33, Crane 22
Idalou 20, Stratford 7
Blanco 30, Ballinger 20
REGIONAL
Canadian 21, Coleman 18
Idalou 38, Blanco 14
QUARTERFINAL
Canadian 21, Idalou 18

Region II
BI-DISTRICT
Boyd 34, Holliday 14
Palmer 36, Itasca 28
Melissa 49, Whitewright 35
DeKalb 35, Grand Saline 12
Cisco 63, Nocona 0
Lone Oak 28, Hico 21
Gunter 24, Aubrey 14
Paris Chisum 29, Quitman 21
AREA
Boyd 27, Palmer 6
DeKalb 43, Melissa 29
Cisco 51, Lone Oak 0
Gunter 63, Paris Chisum 7
REGIONAL
Boyd 38, DeKalb 15
Cisco 21, Gunter 14
QUARTERFINAL
Cisco 46, Boyd 23
SEMIFINALS
Canadian 17, Cisco 6

Region III
BI-DISTRICT
Hughes Springs 30, New Diana 21
Elysian Fields 20, Frankston 6
Crawford 35, Centerville 0
Corrigan-Camden 28, East Chambers 26
Harleton 28, Linden-Kildare 24
Arp 55, Mildred 0
Hamilton 43, Mart 21
Hardin 51, Hemphill 28
AREA
Elysian Fields 40 Hughes Springs 20
Crawford 35, Hardin 15
Arp 20, Harleton 17
Corrigan-Camden 30, Hamilton 15
REGIONAL
Elysian Fields 20, Crawford 3
Arp 24, Corrigan-Camden 6
QUARTERFINAL
Elysian Fields 19, Arp 13

Region IV
BI-DISTRICT
Troy 48, Lexington 35
East Bernard 38, Hallettsville 27
Dilley 13, Poth 7
Refugio 42, Banquete 21
Lago Vista 21, Franklin 7
Altair Rice 29, Wallis Brazos 19
Stockdale 40, SA Cole 34
Skidmore-Tynan 31, Hebbronville 21
AREA
East Bernard 41, Troy 10
Refugio 28, Dilley 7
Altair Rice 41, Lago Vista 40
Stockdale 41, Skidmore-Tynan 7
REGIONAL
Refugio 21, East Bernard 14
Altair Rice 29, Stockdale 28
QUARTERFINAL
Altair Rice 7, Refugio 6
SEMIFINALS
Elysian Fields 46, Altair Rice 3
DIVISION II STATE CHAMPIONSHIP
Canadian 40, Elysian Fields 25
DIVISION II STATE CHAMPIONS
Canadian Wildcats